VI Sopockie Warsztaty Logistyczne


W dniach 21 – 22 listopada 2019 na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbyły się VI Sopockie warsztaty logistyczne organizowane przez Naukowe Koło Logistyki UG. W tym dorocznym wydarzeniu, objętym patronatem honorowym JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów oraz Prezydentów Gdańska, Gdyni i Sopotu, wzięło udział ponad 200 studentów z 14 uczelni z całej Polski.

Podczas uroczystej inauguracji po przywitaniu gości przez dra Leszka Reszkę – opiekuna naukowego NKL UG oraz Jakuba Stępnia – Prezesa NKL UG, dr Tomasz Gutowski – Prodziekan ds. kształcenia, w imieniu Władz Wydziału, dokonał oficjalnego otwarcia konferencji. Następnie głos zabrali prof. dr hab. Mirosław Chaberek – Kierownik Katedry Logistyki UG oraz Weronika Wawrzyniak –  uczestniczka II edycji programu Top Young 100, która zaprezentowała uczestnikom program Top Young 100 i konkurs CloudNine organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów.

W części merytorycznej odbyło się dziesięć interaktywnych warsztatów (w tym dwa w języku angielskim) prowadzonych przez przedstawicieli świata praktyki:

  • Andrzej Zawistowski (Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów): Trends and Challenges in the Supply Chains of XXI c. 
  • Karol Podlaski (Uni-logistics sp. z o.o.): Organizacja i optymalizacja transportu ładunków nienormatywnych z wykorzystaniem naczep oraz kontenerów specjalistycznych
  • Michał Czerwiec (ELSE Systemy Informatyczne): Jak model 3D magazynu w systemie WMS pozwala oceniać korzyści ze zmian w infrastrukturze magazynu
  • Daria Łuszczewska-JagusiakAleksandra SzychowskaGrzegorz WardakMarta JankowskaKlaudia KrzywkowskaHanna SzczepaniakJoanna Formela (Federal-Mogul BIMET S.A.): Proces logistycznej obsługi klienta oraz narzędzia LEAN w produkcji w Federal-Mogul BIMET S.A. w Gdańsku 
  • Sylwester DmytriwskiKamil Kawałek (LPP S.A.): Budowa i rozwój sieci logistycznej na potrzeby e-commerce w LPP
  • Jan Wierzba (ENPIRE Transport): Negotiations in Road Transport Industry
  • Andrzej Zawistowski (Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów): Trendy i wyzwania w łańcuchach dostaw XXI wieku
  • Kajetan Jagłowski (PEKAES Sp. z o.o.): Koncepcja Nowego Jedwabnego Szlaku – wyzwania dla polskiej branży TSL
  • Małgorzata BorkowskaEwa Ciewiertnia-Barnaś (Flex): Od zamówienia klienta do sprzedaży. Nadrzędny plan produkcji (MPS) na podstawie firmy Flex
  • Paweł Wojciechowski (Polski Komitet Narodowy Epal): Palety – jak dokonywać obrotu i spać spokojnie

Oprócz sporej dawki praktycznej wiedzy uczestnicy warsztatów otrzymali imienne certyfikaty uczestnictwa podpisane przez prowadzących oraz opiekuna naukowego NKL.

Podczas pierwszego dnia został również rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs na najlepszy referat, któremu przyświecało hasło: Logistyka w teorii i praktyce. Wszystkie prace okazały się ciekawe i zostały wysoko ocenione przez Komisję konkursową złożoną z pracowników Katedry Logistyki UG oraz przedstawicieli biznesowych partnerów merytorycznych. Wygrana przypadła Oldze Borowskiej i Izabeli Kudelskiej z Politechniki Poznańskiej za referat pt.: Wpływ wprowadzania innowacji organizacyjnej w procesie kompletacji.

Organizatorzy zaprosili uczestników na wieczorną imprezę integracyjną. Była to okazja nie tylko do wyśmienitej zabawy, ale też do wymiany poglądów i doświadczeń między studentami, pochodzącymi z różnych stron kraju.

Drugiego dnia uczestnicy mogli przyjrzeć się logistyce „od kuchni”, obserwując rzeczywiste systemy wsparcia logistycznego, uczestnicząc w wizytach studyjnych w przedsiębiorstwach:

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i już dziś zapraszamy wszystkich na kolejną edycję wydarzenia, którą planujemy zorganizować już wiosną 2020 roku. Mamy nadzieję, że te bogate we wrażenia dni będą inspiracją zarówno do dalszego poszerzania wiedzy logistycznej, jak i jej wykorzystania w przyszłej logistycznej praktyce zawodowej.

 

Zapraszamy do zapoznania się z nasza galerią zdjęć.

Galeria

panorma in mari via tua
https://170.187.225.108/ https://139.162.29.153/ https://139.177.185.150/ DANASLOT https://146.190.83.55/ https://167.71.198.75/ https://139.59.116.144/ https://178.128.91.217/ https://178.128.112.167/ https://165.22.62.117/