V Sopockie Warsztaty Logistyczne


W dniach 22 – 23 listopada 2018 odbyły się V Sopockie warsztaty logistyczne organizowane przez Naukowe Koło Logistyki UG na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. W tym dorocznym wydarzeniu, objętym patronatem honorowym JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego oraz Prezydentów Gdańska, Gdyni i Sopotu, wzięło udział ponad 160 studentów z 10 uczelni z całej Polski.

Podczas uroczystej inauguracji po przywitaniu gości przez dra Leszka Reszkę – opiekuna naukowego NKL UG oraz Edytę Stoltmann – Prezes NKL UG, w imieniu Władz Wydziału głos zabrała dr Magdalena Markiewicz – Prodziekan ds. rozwoju i współpracy z biznesem,  oficjalnie otwierając wydarzenie. Następnie prof. dr hab. Mirosław Chaberek – Kierownik Katedry Logistyki UG, wygłosił krótkie przemówienie, wprowadzając w tematykę warsztatów.

W części merytorycznej odbyło się jedenaście interaktywnych warsztatów prowadzonych przez przedstawicieli świata praktyki:

  • dr inż. Grzegorz Lichocik, Magdalena Jamroziak (Dachser): Komunikacja w sieci dostaw
  • Agnieszka Meler, Karol Podlaski (Uni-logistics sp. z o.o.): Wyzwania branży TSL w kontekście zmian pokoleniowych – wpływ na możliwość budowania stabilnych i profesjonalnych struktur organizacyjnych
  • Michał Czerwiec (ELSE Systemy Informatyczne): Automatyzacja w systemach WMS – etykiety obce (kurier) dla paczek wysyłkowych
  • Aleksandra Szychowska, Ewa Szyngwelska, Magdalena Borzestowska (Federal-Mogul BIMET S.A.): Obsługa logistyczna klientów w branży automotive na przykładzie Federal-Mogul BIMET S.A. w Gdańsku (C204)
  • Paula Bąkowska, Piotr Kowalski (IKEA): Łańcuch dostaw w IKEA Retail
  • Kajetan Jagłowski (PEKAES Sp. z o.o.):  Logistyka 4.0
  • Joanna Stankiewicz-Małkowska, Aleksandra Krzemińska-Goeck, Adam Sobisz, Mateusz Pobłocki (Flex): Planowanie w łańcuchu dostaw – praktyczne podejście
  • Bogumił Paszkiewicz (Trans.eu Group S.A.): Gry logistyczne
  • Paweł Wojciechowski (Polski Komitet Narodowy Epal): Palety – kosztowny przyjaciel logistyki
  • Iwona Wasielewska – Marszałkowska: Praktyczne aspekty obsługi spedycyjnej współczesnych łańcuchów dostaw – czyli jak zostać spedytorem? – V (kolejna) odsłona „give me 5(W) spedytorze”
  • Dariusz Mierkiewicz (Port of Koper): Optymalizacja w łańcuchach dostaw na przykładzie wybranych grup ładunków spożywczych w exporcie i w imporcie z Bliskiego Wschodu i Afryki

Oprócz sporej dawki praktycznej wiedzy uczestnicy warsztatów otrzymali imienne certyfikaty uczestnictwa podpisane przez prowadzących oraz opiekuna naukowego NKL.

Podczas pierwszego dnia rozstrzygnięty został ogólnopolski konkurs na najlepszy referat, któremu przyświecało hasło: „Logistyka w teorii i praktyce”. Wszystkie prace okazały się ciekawe i zostały wysoko ocenione przez Komisję konkursową.

Organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na wieczorną imprezę integracyjną. Była to okazja nie tylko do wyśmienitej zabawy, ale też do wymiany poglądów i doświadczeń między studentami, pochodzącymi z różnych stron kraju. Imprezę uświetnił koncert Adama Kalinowskiego, który pełni również funkcję Wiceprezesa NKL.

Drugiego dnia uczestnicy mieli okazję przyjrzeć się logistyce „od kuchni”, obserwując rzeczywiste systemy wsparcia logistycznego, uczestnicząc w wizytach studyjnych w przedsiębiorstwach:

  • LPP S.A.
  • PEKAES Sp. z o.o.
  • Uni-logistics sp. z o.o.
  • Federal-Mogul Bimet S.A.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i zapraszamy wszystkich na kolejne edycje wydarzenia. Mamy nadzieję, że te bogate we wrażenia dni będą inspiracją zarówno do dalszego poszerzania wiedzy logistycznej, jak i jej wykorzystania w przyszłej logistycznej praktyce zawodowej.

 

Zapraszamy do zapoznania się z nasza galerią zdjęć.

Galeria

  Slot deposit pulsa tanpa potongan

Joanna Stankiewicz-Małkowska, Aleksandra Krzemińska-Goeck, Adam Sobisz, Mateusz Pobłocki (Flex): Planowanie w łańcuchu dostaw – praktyczne podejście

Jednym z warsztatów prowadzonych w ramach tegorocznej edycji SWL jest warsztat prowadzony przez Panią Joannę Stankiewicz-Małkowską, Panią Aleksandrę Krzemińską-Goeck, Pana Adama Sobisza Pana Mateusza Pobłockiego, przedstawicieli FLEX LTD. pt. „Planowanie w łańcuchu dostaw – praktyczne podejście”.

 
 

 
 
Zespół Rozwiązań Sytemów Biznesowych i Procesu w Flex jest częścią działu Łancucha Dostaw. Na codzień Zespół zajmuje sie wsparciem aplikacji biznesowych dla Logistyki, wdrożeniem nowych rozwiązań systemowych i procesowych, poprawia procesy logistyczne, przygotowuje analizy efektywności łańcucha dostaw, aktywnie uczestniczy we wdrażaniu nowych klientów i projektów, przeprowadza szkolenia procesowe i systemowe oraz jest łącznikiem dla Logistyki pomiedzy działem IT i globalnymi strukturami odpowiedzialnych za rozwiązania logistyczne i biznesowe.
 
 
Joanna Stankiewicz-Małkowska pracuje na stanowisku specjalisty ds. Procesów Biznesowych w dziale Rozwiązań Sytemów Biznesowych i Procesu jest odpowiedzialna za wsparcie w obszarze łańcucha dostaw. Do polskiego oddziału Flex w Tczewie Pani Joanna dołączyła w roku 2013. Swoją wiedzę i doświadczenie o procesach w łańcuchu dostaw zdobywała podczas pracy w międzynarodowych korporacjach. Pani Joanna ma na kącie wiele zrealizowanych projektów w zakresie optymalizacji procesów logistycznych oraz wdrożeń systemów informatycznych wspierających łańcuch dostaw.
 
 
Aleksandra Krzemińska-Goeck pracuje na stanowisku specjalisty ds. Rozwiązań Biznesowych w dziale Rozwiązań Sytemów Biznesowych i Procesu, jest odpowiedzialna za wsparcie Planistów Sprzedaży w obszarze łańcucha dostaw. Do polskiego oddziału Flex w Tczewie Pani Aleksandra dołądzyła w roku 2014. Współpracuje z zewnętrznymi klientami firmy oraz innymi organizacjami wewnątrz firmy na całym świecie. Główymi zadaniami są poprawianie i optymalizacja procesów logistycznych funkcjonujących w firmie.
 
 
Adam Sobisz pracuje na stanowisku specjalisty ds. Wdrażania Rozwiązań w Planowaniu Produkcji w dziale Rozwiązań Systemów Biznesowych i Procesu. Do polskiego oddziału Flex w Tczewie Pan Adam dołączył w roku 2012. Jest odpowiedzialny za wsparcie Planistów Produkcji i działów powiązanych w obszarze łańcucha dostaw. Współpracuje z klientami wewnętrzynymi, gdzie zajmuję się poprawą i optymalizacją procesów logistycznych funkcjonujących w firmie. Adam odpowiedzialny jest także za wdrażanie nowych rozwiązań zarówno pod kątem procesowym jak i systemowym.
 
 
Mateusz Pobłocki pracuje na stanowisku specjalisty ds. Rozwiązań Buznesowych w dziale Rozwiązań Sytemów Biznesowych i Procesu. Zwiazany z polskim oddzialem Flexa od 2014 roku i jest odpowiedzialny za wsparcie w obszarze łańcucha dostaw ze szczególnym uzględnieniem procesów planowania oraz administracji aplikacji wspomagających zarządzanie łańcuchami dostaw.
 
 
W przeszłości, firma Flextronics świadczyła usługi w zakresie produkcji elektroniki, jednak z biegiem lat zmieniała działalność i strategię, dostarczając klientom coraz bardziej kompleksowe usługi i rozwiązania. Obecnie korporacja Flex buduje inteligentne produkty dla zintegrowanego świata, od projektu do produkcji.
 
 
Flex w Tczewie świadczy kompleksowe usługi (sketch-to-scale™): innowacyjne projektowanie, inżynierię, produkcję, zarządzanie łańcuchem dostaw i usług logistycznych w czasie rzeczywistym dla firm różnej wielkości z różnych branż i rynków końcowych

طراحی اپلیکیشن
  slot deposit pulsa 5000

       

ساخت اپلیکیشن

مبلمان اداری

طراحی قالب وردپرس

نیازمندیها

Paula Bądkowska, Piotr Kowalski (IKEA Retail sp. z o.o. ): Łańcuch dostaw w IKEA Retail

Jednym z warsztatów prowadzonych w ramach tegorocznej edycji SWL jest warsztat prowadzony przez Panią Paulę Bądkowską Kierownik w Dziale Uzupełniania Towaru oraz Pana Piotra Kowalskiego Kierownika ds. Bezpieczeństwa i Jakości przedstawicieli IKEA Retail sp. z o.o. pt. „Łańcuch dostaw w IKEA Retail”.

 
 
Paula Bąkowska – Kierownik w Dziale Uzupełniania Towaru, w IKEA od 1,5 roku. Z logistyką związana od 7 lat – najpierw jako studentka Logistyki na Politechnice Poznańskiej, następnie kierownik w centrum dystrybucyjnym szwedzkiej marki odzieżowej. Od 2017 roku zasila szeregi Działu Logistyki w IKEA i próbuje znaleźć sposób na doskonalenie tak skomplikowanego procesu, jakim jest przepływ towaru w magazynie na terenie sklepu.
 
 
Piotr Kowalski – Kierownik ds. Bezpieczeństwa i Jakości, w IKEA od 10 lat. Po zdobyciu niezwykłego szerokiego doświadczenia w sklepie – pracował w Dziale Sprzedaży, w bankowości IKEA oraz Dziale Logistyki – swoje miejsce znalazł na stanowisku, w zakresie którego zajmuje się monitorowaniem spełniania krajowych norm bezpieczeństwa składowania, transportu wewnętrznego, uprawnień pracowników, uszkodzeń towaru i kontroli ilościowo – jakościowej przyjęcia towaru.   slot deposit pulsa

Dariusz Mierkiewicz (Business Development Manager for Poland, Port of Koper (Luka Koper)): Optymalizacja w łańcuchach dostaw na przykładzie wybranych grup ładunków spożywczych w exporcie i w imporcie z Bliskiego Wschodu i Afryki.

W ramach tegorocznej edycji SWL jeden z warsztatów poprowadzi Pan Dariusz Mierkiewicz, Business Development Manager for Poland, Port of Koper (Luka Koper) pt. „Optymalizacja w łańcuchach dostaw na przykładzie wybranych grup ładunków spożywczych w exporcie i w imporcie z Bliskiego Wschodu i Afryki.”

 
 

 
 
The Port of Koper is a Slovenian multi-purpose port, equipped and prepared for handling and warehousing all types of goods. The basic port activity is carried out at specialised terminals, which are technically and organisationally suitable for handling and warehousing of specific cargo groups. Range of the Luka Koper activity covers: container handling, port terminal services, warehousing, stuffing/stripping of containers, handling project cargo, handling and storage of perishable cargo, car terminal, loading and unloading trucks and block trains.
 
Port of Koper is an excellent option for Polish market in regards of transit time and flexibility. The cooperation in regards of exports/imports of the general cargo and new vehicles from Polish market via Port of Koper has already a few decades of history. Recent “discovery” of Koper for containers shipments is associated to the growing number of regular train connections between South of Poland and Koper, convenient sea transit times to (from) the Mediterranean, Gulf and Asian destinations and the neutrality & efficiency of services provided at Koper. This equilibrium of services was initially appreciated especially among importers of car, electronics and other parts for industrial production in Poland, while the consumer goods in export and later also in import started to follow with some delay. Since the polish apples had to find some new overseas markets a few years ago, the Reefer Terminal in Koper was fast to gain interests of polish growers – followed by the interest of exotic fruit and early vegetable importers – who more than ever started to source directly from the global suppliers.
  slot pulsa tanpa potongan

Bogumił Paszkiewicz (Trans.eu Group S.A.): Gry logistyczne

Jednym z warsztatów prowadzonych w ramach tegorocznej edycji SWL jest warsztat prowadzony przez Pana Bogumiła Paszkiewicza, przedstawiciela Trans.eu System Managera TransEdu pt. „Gry Logistyczne”.

 
 

 
 
Bogumił Paszkiewicz
TransEdu Team Manager

Pomysłodawca i nosiciel TransEdu. Wyznawca teorii chaosu połączonej z ADHD. Fan dalekich wypraw rowerowych, fizyki kwantowej i Jarmuscha.
 
 

 
 
Trans.eu – To niezastąpione narzędzie dla załadowcy, spedytora czy przewoźnika. Giełda transportowa dostępna na Platformie Trans.eu to doskonałe narzędzie wspomagające pracę transportu, spedycji, logistyki.
 
 
TransEdu – Program TransEdu, oparty na metodzie grywalizacji, pozwala zapoznać się z technologiami systemu Trans.eu, wykorzystywanego przez branżę TSL w całej Europie.   deposit pulsa tanpa potongan

Aleksandra Szychowska, Ewa Szyngwelska, Magdalena Borzestowska (Federal-Mogul BIMET S.A.): Obsługa logistyczna klientów w branży automotive na przykładzie Federal-Mogul BIMET S.A. w Gdańsku

Jednym z warsztatów prowadzonych w ramach tegorocznej edycji SWL jest warsztat prowadzony przez Panią Aleksandrę Szpychowską, Panią Ewę Szynglewską oraz Panią Magdalenę Borzestowską, przedstawicielki Federal-Mogul BIMET S.A. pt. „Obsługa logistyczna klientów w branży automotive na przykładzie Federal-Mogul BIMET S.A. w Gdańsku”.

 
 

 
 
Przedsiębiorstwo Federal-Mogul BIMET S.A. specjalizuje się w produkcji łożysk ślizgowych, taśm bimetalowych i proszków brązu. Produkowane wyroby posiadają świadectwo obowiązkowej kwalifikacji jakości oraz uzyskały homologacje polskich i zagranicznych producentów. Polityka jakości jest jednym z filarów sukcesu przedsiębiorstwa. Już w latach dziewięćdziesiątych Federal-Mogul BIMET S.A. otrzymał certyfikat ISO 9001 na wdrożony i stosowany system jakości.
 
 
Drugiego dnia V Sopockich Warsztatów Logistycznych (piątek, 23.11.2018) przewidziana jest wizyta w przedsiębiorstwie Federal-Mogul BIMET S.A. w Gdańsku.   slot pulsa tanpa potongan 2023

Kajetan Jagłowski (Dyrektor Spedycji Morskiej i Lotniczej, PEKAES Sp. z o.o. ): Logistyka 4.0

Jednym z warsztatów prowadzonych w ramach tegorocznej edycji SWL jest warsztat prowadzony przez Pana Kajetana Jagłowskiego, Dyrektora Spedycji Morskiej i Lotniczej PEKAES sp. z o.o. pt. „Logistyka 4.0”.

 
 

 
 
PEKAES – „SZANUJEMY TRADYCJĘ I DBAMY O PRZYSZŁOŚĆ”.
 
 
PEKAES jako firma o 60-letnim doświadczeniu wierzy w potencjał płynący ze współpracy międzypokoleniowej, dlatego w PEKAES zatrudnione są zarówno ambitne, młode osoby stawiające pierwsze krotki na rynku pracy, jak i eksperci z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Najmłodszy członek zespołu PEKAES ma 18 lat, a najstarszy ponad 70.
 
Celem oraz jednocześnie ambicją przedsiębiorstwa PEKAES jest tworzenie Zespołów zdolnych wybić się ponad przeciętność. ambicja, skuteczność, współpraca oraz nastawienie na jakość jest tym czego oczekuje się w czasie pracy.
 
Jako jedna z największych firm logistycznych w Polsce, realizuje dostawy towarów do najdalszych zakątków świata. Z pokorą spogląda w przeszłość i uczy się na wcześniejszych doświadczeniach. Inwestuje w technologie i nowoczesną infrastrukturę.
 

 
 
Drugiego dnia V Sopockich Warsztatów Logistycznych (piątek, 23.11.2018) przewidziana jest wizyta w przedsiębiorstwie PEKAES sp. z o.o.
 
 

Więcej informacji: pobierz

  nusaslot

Agnieszka Meler, Karol Podlaski (Uni-logistics sp. z o.o.): Wyzwania branży TSL w kontekście zmian pokoleniowych – wpływ na możliwość budowania stabilnych i profesjonalnych struktur organizacyjnych

Jednym z warsztatów prowadzonych w ramach tegorocznej edycji SWL jest warsztat prowadzony przez Panią Agnieszkę Meler – Dyrektor Zarządzającą oraz Pana Karola Podlaskiego przedstawicieli Uni-logistics sp. z o.o. pt. „Wyzwania branży TSL w kontekście zmian pokoleniowych – wpływ na możliwość budowania stabilnych i profesjonalnych struktur organizacyjnych”.

 
 


 
 

Agnieszka Meler

Manager z ponad 20 letnim doświadczeniem w zarządzaniu organizacjami. Zajmowałam stanowiska zarządcze w Spółkach prawa handlowego w tym z branży TSL i spółek produkcyjnych branży Automotiv. Członek Rad Nadzorczych Spółek z branży TSL, produkcyjnych i handlowych. Dotychczasowe doświadczenie to zarządzenie przedsiębiorstwami wymagającymi restrukturyzacji, doświadczenie w zakładaniu i rozwijaniu nowych organizacji (sturt-up), a także w procesach akwizycji Spółek prawa handlowego.
Aktualnie Dyrektor Zarządzający w strukturach Kompleksowego Operatora Logistycznego Uni-logistics Sp. z o.o z siedzibą w Gdyni.

 
 
 
 
 

Karol Podolski

– absolwent Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej w Szczecinie, kierunek Transport Morski
– ponad 10-letnie doświadczenie w branży TSL jako makler żeglugowy, specjalista w działach operacyjnych, handlowiec, project manager,
– obecnie: specjalista ds. Project Cargo w Uni-Logistics
 
 
Drugiego dnia V Sopockich Warsztatów Logistycznych (piątek, 23.11.2018) przewidziana jest wizyta w przedsiębiorstwie Uni-logistics sp. z o.o.
  RTP Live

dr inż. Grzegorz Lichocik, Magdalena Jamroziak (Dachser): Komunikacja w sieci dostaw – Warsztat V SWL

Jednym z warsztatów prowadzonych w ramach tegorocznej edycji SWL jest warsztat prowadzony przez Pana dra inż. Grzegorza Lichocika Prezesa Zarządu Dachser w Polsce oraz Panią Magdalenę Jamroziak HR Manager w Dachser Polska pt. „Komunikacja w sieci dostaw”.


 
 

Dr inż. Grzegorz Lichocik

Członek Rady GS1 Polska
Prezes Zarządu Dachser w Polsce

 
Grzegorz Lichocik z branżą logistyczną związany jest już od ponad 23 lat. Kierując kolejnymi projektami współtworzył rynek logistyki i standardy w branży TSL w naszym kraju. Od 2007 roku pełni funkcję Prezesa Zarządu Dachser w Polsce, z sukcesem rozwijając usługi logistyczne dla polskich eksporterów, zwłaszcza w kontekście przesyłek drobnicowych. Wcześniej w latach 1994-2007 pracował jako dyrektor logistyki i dyrektor regionu w firmie Schenker. W czasie swojej kariery zawsze dąży do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań.
 
Grzegorz Lichocik posiada stopień dr inż. nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu. Jest absolwentem Politechniki Łódzkiej. Pracę dyplomową w 1989 r. realizował w École Supérieure d’Ingénieurs de Marseille. We Francji ukończył również podyplomowe studia z zakresu zarządzania i marketingu w Institut d’Administration des Entreprises de l’Université Jean Moulin Lyon III. Naukę z zakresu zarządzania pogłębiał w Ashridge Business School oraz ukończył Podyplomowe Studium Zarządzania Logistycznego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
 
Jest członkiem rady Wydziału Zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim, Wiceprezesem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Logistycznego oraz Członkiem Rady GS1 Polska. Dodatkowo zasiada w Radzie Naukowej czasopisma Logistyka i jest autorem wielu publikacji związanych z zarządzaniem i logistyką, publikowanych m.in. w magazynach Logistyka, Eurologistics, Logistyka a jakość, Harvard Business Review, Controlling Manager, Businessman Magazine oraz dziennikach ekonomicznych jak Puls Biznesu, Dziennik Gazeta Prawna, Gazeta Finansowa.
 
Prywatnie miłośnik jazzu, windsurfingu i mechaniki kwantowej.

 
 

Magdalena Jamroziak

HR Manager w Dachser Polska
 
Magdalena Jamroziak, HRowiec z wyboru i z zamiłowania. Od początku swojej kariery zawodowej związana jest z obszarem zarządzania ludźmi. W Dachser, globalnej firmie logistycznej, zajmuje stanowisko HR Managera. Wcześniej, przez 10 lat pracowała w firmie DB Schenker jako specjalista ds. HR, gdzie odpowiadała m.in. za koordynację procesów rekrutacji, prowadzenie projektów CSR, a także doradztwo w zakresie stosowania narzędzi i rozwiązań z zakresu zarządzania ludźmi. Przez kolejne blisko dwa lata związana była z Asseco Poland, pełniąc funkcję Partnera Biznesowego ds. HR. W ostatnim czasie pracowała w Samsung Electronics, gdzie w roli Senior HR Business Partnera odpowiadała kompleksowo za realizację strategii personalnej w przydzielonych obszarach biznesowych. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, jak również studiów MBA w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Prywatnie żona i mama trzech nastolatków oraz pasjonatka gier planszowych. Motto, które wyznaje na co dzień, to cytat z Winstona Churchill’a “Attitude is a little thing that makes a big difference.”
 
  RTP Live 2023

panorma in mari via tua
https://170.187.225.108/ https://139.162.29.153/ https://139.177.185.150/ DANASLOT https://146.190.83.55/ https://167.71.198.75/ https://139.59.116.144/ https://178.128.91.217/ https://178.128.112.167/ https://165.22.62.117/